Słowniczek pojęć turystycznych

Wyżywienie

Ultra All Inclusive – wszystko w cenie ( szczegółowe opisy przy opisie hotelu)
All Incl – All Inclusive – wszystko w cenie ( szczegółowe opisy przy opisach hotelu)
FB – Full Board – 3 posiłki dziennie – śniadanie, lunch, obiadokolacja
HB- Half Board- 2 posiłki dziennie – śniadanie, obiadokolacje
BB - śniadanie
OV – bez wyżywienia
Zgodnie z programem – wycieczki objazdowe

Kategoria hoteli

5*
4*
3*
2*
Apartamenty

Należy pamiętać, że kategoryzacje hoteli w krajach różnią się i często mogą być zawyżane. Jednakże oficjalnie obowiązuje nas kategoryzacja katalogu organizatora.

Sposoby podróżowania

Samolot – najczęściej wybierana opcja, zwłaszcza w przypadku kierunków dalszych
Autokar – najczęściej wycieczki objazdowe po europie, dojazd na nart
Statek- rejsy statkami pasażerski
Dojazd własny – dojeżdżają Państwo na miejsce własnym środkiem transportu

Rodzaje rezerwacji

Rezerwacja wstępna ( opcjonalna) – niezobowiązująca, przetrzymuje miejsca w samolocie i hotelu na czas odesłania dokumentów. Długość takiej rezerwacji to od kilku do kilkunastu godzin w zależności od warunków organizatora

Rezerwacja na zapytanie – rezerwacja wymagająca potwierdzenia ze strony hotelarze. Do takie rezerwacji wymagana jest podpisana umowa oraz wpłata określonej kwoty. Organizator ma od 48 do 72h na przesłanie odpowiedzi. Jeśli będzie ona pozytywna następuje automatyczne zawarcie umowy i klient może się wycofać tylko zgodnie z Warunkami Uczestnictwa. Jeśli odpowiedź jest negatywna to zwracane są Państwu wszystkie przelane środki.

Rezerwacja stała – rezerwacja obowiązująca. Wszelkie zmiany mogą być wprowadzone tylko zgodnie z Warunkami Uczestnictwa.

Cena

Cena wycieczki zawiera koszta związane z zakwaterowaniem, transportem. Cena końcowa zawiera także wszelkie opłaty zawiązane z opłatami dodatkowymi tj.opłata lotniskowa. Należy jednak pamiętać, że cena może ulec zmianie do 21 przed wylotem o czym zostaną Państwo poinformowani. Zmiany mogą dotyczyć wzrostu cen paliw bądź wzrostu cen kursu walut. Proszę pamiętać : każda cena ze strony musi zostać przez nas potwierdzona.